Haber

Erzurum’da otobüste çıkan yangına ilk müdahaleyi yapan polisler ödüllendirildi

Erzurum’da dün halk otobüsünde çıkan yangına ilk müdahaleyi yapıp alevlerin yayılmasını engelleyen polisler ödüllendirildi.

İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Emniyet Müdürü Levent Tuncer, tavan kısmında yangın çıkan otobüsteki yolcuları tahliye ettikten sonra kamyon kasasına çıkarak otobüsteki aleve yangın tüpüyle müdahale eden komiser Recep K. ve polis memuru Muharrem K’yi makamında kabul etti.

Tuncer, çeşitli armağanlarla ödüllendirdiği polislere, vazife anlayışıyla daha vahim duruma kalmadan otobüsteki vatandaşların tahliyesinde ve yangına müdahalede gösterdikleri cüret, hassaslık ve özveriden ötürü teşekkür etti.

Dadaşkent-Yıldızkent ortasında seyir halinde olan ve şoförü öğrenilemeyen 25 LZ 841 plakalı Erzurum Büyükşehir Belediyesine ilişkin halk otobüsünün tavan kısmında dün belirlenemeyen nedenle duman çıkmıştı.

Bir müddet sonra alev almaya başlayan otobüsteki yangın, polislerin yangın tüpüyle yaptığı müdahaleyle denetim altına alınıp itfaiye gruplarınca söndürülmüştü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu