Haber

İBB Başkanı İmamoğlu, Erzurum’da Taşlı’nın Saldırısına Uğradı

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Erzurum mitingindeki konuşmasını seçim otobüsüne taşlı saldırı nedeniyle yarıda kesti. Otobüste polise seslenen İmamoğlu, “Burada barışın. Siz barış getirene kadar ben şehir turuma devam edeceğim” dedi. Atılan taşlarla yaralanan vatandaşlarla telefonda görüşen İmamoğlu, geçmiş olsun dileklerini iletti.

İBB Lideri Ekrem İmamoğlu, bugün Çorum ve Sivas’tan sonra üçüncü halk mitingi için Erzurum’a geldi. Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nin mitingin yapılacağı Havuzbaşı Kent Meydanı’nı günün erken saatlerinden itibaren otobüslerle doldurmasıyla başlayan gerilim, İmamoğlu’nun kente gelmesiyle daha da arttı. İmamoğlu seçim otobüsünde konuşurken otobüsün arka tarafından toplanan kalabalık, otobüse ve çevredeki vatandaşlara taş atmaya başladı.

Konuşmasını yarıda kesen İmamoğlu, daha sonra otobüse bindirildi. Buradan polis ekiplerine seslenen İmamoğlu, güvenliğin sağlanmasını isteyerek, “Burada barışın. Siz huzuru sağlayana kadar ben şehri gezmeye devam edeceğim” dedi. İmamoğlu, “Emniyet, emniyet müdürü, vali siz bu güvenliği sağlayana kadar burada kalacağız. Vatandaşın can güvenliğini sağlayana kadar burada kalacağız. Türk bayraklı insanlara taş attırıyorsunuz. hepiniz hakkında yanılıyorsunuz” dedi.

VALİ TELEFON TEPKİ

Ekrem İmamoğlu, telefonla aradığı Erzurum Valisi’ne tepki gösterdi. İmamoğlu, “Erzurum ismini kınıyorum, Dadaş ismini kınıyorum. Sayın Valimiz bana ‘Ben tedbiri aldım ama kusura bakmayın’ dersen ben seninle bu şekilde konuşurum. Konuşun Sayın Valim” dedi.

YARALI İLE GÖRÜŞME

Daha sonra atılan taşlarla yaralanan vatandaşlarla telefonda görüşen Ekrem İmamoğlu, geçmiş olsun dileklerini iletti. Bu sırada bir vatandaş, milletvekili adaylarından birinin kolunun kırıldığını ve hastanede tedavi altına alındığını belirterek, birinden yardıma gitmesini istedi.

Kaynak: ANKA / Siyaset

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu