Haber

Manisa’da içme suyu kalitesi 7/24 takipte

MANİSA (İGFA) – Su kaynaklarının korunması ve Manisa’ya kesintisiz, sağlıklı ve pak içme suyu verilmesi için kıymetli yatırımlara imza atan Manisa Su ve Kanalizasyon Yönetimi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, 17 ilçedeki içme suyu depolarının bakım ve tamiratlarına devam ederken, içme suyunun kalitesini de klorlama ve dezenfeksiyon çalışmaları ile gece gündüz demeden takip ediyor.

17 ilçe için mobilize klor dezenfeksiyon filosu kuran, içme suyu depolarına son sistem otomatik klorlama aygıtları yerleştiren İçme Suyu Dairesi Başkanlığı, sistemli olarak şebekelerden ölçüm yapıyor, klorun eksik görüldüğü durumlar ile karşılaşılması halinde içme suyu tesislerine klor desteğinde bulunuyor.

MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Erman Aydınyer, “İnsani Tüketim Amaçlı Sular Hakkında Yönetmeliğe uygun olarak il genelinde içme suyu depoları ve tesislerinde klor dezenfeksiyon çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Vatandaşlarımıza kesintisiz ve daha sağlıklı içme suyu ulaştırmak için tüm ekiplerimiz ile sahadayız. İçme suyu sürekli kontrolümüz altında. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün’ün talimatları doğrultusunda gece gündüz demeden vatandaşlarımızın yanında olacağız” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu