Haber

Medvedev: Rusya, Ukrayna’da barışı kendi şartlarıyla sağlayacak

Rusya-Gürcistan savaşının 15. yıl dönümüTelegram hesabından açıklama yapan Medvedev, 2008yılda Güney Osetyayılında meydana gelen olaylarla karşılaştırdı.

“Tam 15 yıl önce Rusya, saldırgana sert bir şekilde misilleme yaparak Tsinval’e yönelik alçakça saldırıya kararlı bir şekilde yanıt verdi. O zaman bile, Rusya sınırlarına yakın durumu karıştırmaya çalışan kolektif Batı, yarım akıllı Saakashvili’nin arkasında durdu. Rus Silahlı Kuvvetler, küstah aşırı milliyetçileri beş günde hızlı ve ağır şekilde cezalandırdı. Abhazya ve Güney Osetya’da yaşayan halkımızı düşmandan koruduk”Medvedev, Rusya’nın desteğiyle yeni ülkelere gelişme fırsatı sunduklarının altını çizdi.

“ABD ve tebaası bugün yine diğerleri üzerinden Rusya ile savaşıyor”

Medvedev, ABD ve tebaasının o dönemde yeterli tecrübeye sahip olmadığının açık olduğunu belirterek, şöyle konuştu: Batıbugün yine diğerlerinin üzerinde RusyaYeryüzünden silmeye çalıştığı bir savaş yürüttüğünü vurguladı.

Medvedev, NATO sisteminin tamamının Rusya ile neredeyse açıktan savaş halinde olduğuna dikkat çekerek, şöyle konuştu: “Özel askeri operasyonlarda tüm görevleri yerine getirecek gücümüz var. Ağustos 2008’de olduğu gibi düşmanlarımız yenilecek ve Rusya kendi kurallarıyla barış yapacak. Zafer bizim olacak”ifadelerini kullandı.

Rusyaile Gürcistanarasında 7-12 Ağustos 2008‘5 gün savaşı’ olarak bilinen Güney Osetya Savaşısonra Rusya 1990‘ lerin başlarında tek taraflı olarak Gürcistan’ dan bağımsızlığını ilan eden Abhazyave Güney Osetya.

ovacik-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu