Ekonomi

TEKNOFEST’te Çocuklar Bayraktar Kızılelma İçin Yarıştı

TEKNOFEST’te sergilenen Bayraktar Kızılelma’ya çocuklar dokunmak için birbirleriyle yarıştı. Kızıl Elma’ya dokunan çocuklar poz verip fotoğraf çektirdi.

Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali (TEKNOFEST), İstanbul Atatürk Havalimanı’nda kapılarını ziyaretçilerine açtı. TEKNOFEST’te en çok ilgiyi milli insansız savaş uçağı Bayraktar Kızılelma çekiyor. Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar’ın TEKNOFEST amacıyla yaptığı ‘Bir çocuk gelsin, uçağa dokunsun’ sözlerini hatırlatan yüzlerce çocuk, TEKNOFEST’te Kızıl Elmaya dokunmak için sıraya girdi.

“Buraya Selçuk Bayraktar gibi bir çocuğu çıkarsak yeter”

Kızıl Elma’yı ikinci kez gördüğünü belirten Ziyaretçi Murtaza Yıldız, “TEKNOFEST’e katıldık ve tüm çalışmalarımızı gördük. Hele ki Kızıl Elma’nın füzelerini az önce gördüm. Kızıl Elma’yı yanında tutamazsın.” Seçluk Bayraktar’a teşekkür ediyoruz.Kızımla geldim çocuklar burada fikirlerini geliştiriyorlar.Selçuk Bayraktar’ın hayalleri bundan 30 yıl sonra ortaya çıkacak. Burayı ilk adım olarak görüyorum. Burada bir çocuk yetiştirsek yeter.”

Kızıl elmaya dokunduğu için çok mutlu olduğunu belirten bir çocuk ziyaretçi, “Çok heyecanlandım. Hayallerim vardı. Selçuk Bayraktar’a teşekkür ederim” dedi.

“İlk defa böyle hissediyorum”

Kızılelmaya dokunduğu için çok duygulandığını dile getiren çocuk ziyaretçi Taha Berk Dilek, “Çok mutluyum, ilk defa böyle bir duygu yaşıyorum. O anı hep yaşıyorum. Yıllardır gördüm. ilk kez. Daha önce hiç görmemiştim.” – İSTANBUL

karatashaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu