Haber

“Atatürk” kararının ardından Disney Plus’ın savunması alınacak!

ABD merkezli sinema ve dizi platformu Disney Plus, Ermeni lobisinin baskısına boyun eğdi. AtatürkDizi yayınını iptal ettikten sonra Türkiye pazarında yasaklanacak mı?

RTÜK LİDERİ AÇIKLANDI

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, ” Dijital medya hizmet sağlayıcısı Disney+’ın platformunda ‘Atatürk’ adlı yerli içeriği yayınlamama kararı aldığına dair kamuoyuna yansıyan bilgilere dayanarak, örgütün savunmasının alınmasına ve soruşturma başlatılmasına karar verildi.” sözlerini kullandı.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün en değerli toplumsal varlık olduğuna dikkati çeken Şahin, yaptığı açıklamada, ” Ermeni lobi müdahalesiArgümanlarının titizlikle araştırıldığını da belirtti.

ETKİNLİK

Aras Bulut İynemli’nin başrolde yer aldığı Atatürk dizisinin Disney Plus platformunda yayınlanmayacağı açıklandı. Disney Plus daha önce yayınlayacağını duyurduğu Atatürk dizisini de iptal etmişti.

Amerika Ermeni Ulusal Komitesi ( NEREDEYSE), Disney’i diziyi iptal etmeye davet etti ve bu bağlamda, ” #İptalAtatürk“Kampanyayı o organize etti.

Platformun skandal kararı Ermeni lobisinin baskısı altında aldığı belirtildi.

haberelbeyli.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu